Masáže v našem životě

zdraví - mládí - vitalita


Motto dne:

Dnes budu laskavý ke všem bytostem.

 
 
 
 

 

 

 

Reiki a klasické masáže

Léčení energií reiki je samostatnou terapeutickou metodou spočívající v tom, že přes ruce terapeuta proudí léčivá vesmírná energie, která při položení rukou na tělo nebo do aury doplňuje tělo životní energií, uvádí ho do harmonie a tím napomáhá relaxaci i léčení zdravotních potíží.

Většinou probíhá jako ošetření celého těla, kdy terapeut reiki pokládá ruce postupně na jednotlivé části těla a ošetřovaný při tom v pohodlí relaxuje, u profesionálně prováděných terapií většinou na masérském lehátku. Proto ji někdy lidé považují za speciální reiki masáž. Při masáži jsou však ruce aktivní, po těle se pohybují a pomocí masérské techniky odstraňují potíže, při terapii reiki na těle pouze pasivně v klidu leží a energie reiki, která tělo naplňuje, z nich sama volně proudí.

Terapii reiki je však možné s klasickou masáží i s jinými masážemi velmi dobře kombinovat a využít přitom toho, že při proudění reiki se ruce maséra často rozehřejí a teplo proniká hluboko do tkání těla společně s energií reiki.  To umožňuje působit při masáži na postižená místa nejen technikou masáže, ale i teplem, které proudí z rukou maséra a pomáhá při masáži lokálně prohřívat postižená bolavá místa nebo při působení pomocí reiki společně s masáží hlavy je možné účinně pomáhat relaxaci mozku a tím i zklidnění mysli. 

Využití reiki při masážích je mnohostranné, často se reiki rozproudí spontánně sama i při samotné masáži, když je tělo vyčerpané nebo psychika potřebuje doplnit energií. Tím je kombinace klasické či jiné rukama prováděné masáži s terapií reiki oblíbená, samotná klasická masáž sice často uvádí do relaxace, kombinovaná s terapií reiki však relaxaci umocňuje.

Pokud se chcete dozvědět více o reiki,
můžete se ozvat na můj e-mail iva@iril.cz nebo pokud vás láká terapii reiki si vyzkoušet samostatně nebo společně s masáží,  můžete se objednat  k našim terapeutům reiki, kteří se věnují terapiím reiki i klasickým či sportovním masážím.

Autorka článku: Iva Janíčková
další články o masážích


 
© Copyright 2004-2019 IRIL. Všechna práva vyhrazena.